Etiudy Folklorystyczne Osób Niepełnosprawnych – edycja V - WTZ BIELSK PODLASKI

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ
w Bielsku Podlaskim
CARITAS DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ

Przejdź do treści

Menu główne:


V Etiudy Folklorystyczne Osób Niepełnosprawnych

     Etiudy Folklorystyczne Osób Niepełnosprawnych na trwałe już weszły w kalendarz imprez organizowanych przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej przy współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaski, a przy wsparciu finansowym Powiatu Bielskiego.

     27 października b.r. odbyły się już po raz piąty i jak zwykle przyciągnęły wielu zainteresowanych zarówno prezentacją swoich dokonań w tym zakresie, jak widzów pragnących wziąć udział w ciekawym wydarzeniu artystycznym. Jako przedstawiciel Caritas Etiudy otworzyła pani Monika Piotrowska-
Śliwińska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim, na wstępie witając przedstawiciela Starostwa Powiatowego, panią Marią Bolesta oraz panią Urszulę Kitlas, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w  Bielsku Podlaskim.

     W przeglądzie wzięło udział osiem zespołów reprezentujących WTZ-
ty w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Szumowie, Sokołowie Podlaskim, Kozarzach i Starych Raciborach, a także Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz Bielskie Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku. Prezentowane scenki były bardzo żywe i wesołe, często wzbudzały salwy śmiechu, ale przede wszystkim przybliżyły młodemu pokoleniu często już nieznane, tradycje ludowe. Jednocześnie takie spotkania służą szerokiej integracji środowiska osób niepełnosprawnych i międzypokoleniowej oraz ukazania dorobku podmiotów skupiających osoby niepełnosprawne i starsze. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone i otrzymały okolicznościowe upominki. Przy takiej też okazji nie mogło zabraknąć poczęstunku, a przy gorących hot-
dogach i hamburgerach długo toczyły się rozmowy, wspominki, ale też zawieranie nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.


Autor: Jadwiga Mariola Wiercińska

Zdjęcia: Jadwiga Mariola Wiercińska
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego