WTZ Bielsk Podlaski

czwartek, 06 czerwiec 2019 09:59

Podsumowanie konkursu plastycznego „Ja i Mój las” w Szkółce Leśnej Grabowiec

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

6 czerwca 2019 roku, jak co roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz  Środowiskowy Dom Samopomocy w Bielsku Podlaskim, spotkali się przy ognisku wśród pięknej przyrody w Szkółki Leśnej w Grabowcu.

Po raz kolejny już został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny  zorganizowany przez Nadleśnictwo Bielsk i Warsztat Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim  „Ja i Mój Las”. Każdy z uczestników mógł oddać tylko jedną pracę.  Z całą pewnością jury  składające się z pracowników Nadleśnictwa Bielsk i instruktorów terapii zajęciowej z Warsztatu miało nie łatwe zadanie. Prace przygotowane przez uczestników był bardzo ciekawe i pomysłowe. 

Na łonie natury w przepięknej scenerii a konkretnie w Grabowcu zostały wręczone nagrody i dyplomy. Można było również obejrzeć prace w całej okazałości. Nie zabrakło również chwili dla fotoreporterów. Następnie rozpoczęła się integracyjna część spotkania. Na stołach pojawiły się rozmaite potrawy: przepyszna zupka letnia, pierogi i babka ziemniaczana. Nie zabrakło oczywiście kiełbaski pieczonej w ognisku i wesołych tańców w rytmie disco-polo. Wspólna zabawa sprzyjała wzajemnej i integracji.  Na koniec można było pójść na spacer alejkami Szkółki i podziwiać dary lasu, rehabilitacja ruchowa jest bardzo ważna. Ponadto uczestnicy mogli zobaczyć wiele sadzonek różnych gatunków. Nawet instruktorzy terapii mogli poznać nowe roślinki. Zauroczył chyba wszystkich las. Jeszcze raz dziękujemy Nadleśnictwu Bielsk za zaproszenie.

 

Opracowała: Agnieszka Pęska

Czytany 877 razy