WTZ Bielsk Podlaski

środa, 26 czerwiec 2019 08:03

Piknik Rodzinny jako forma rehabilitacji i integracji

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

26.06.2019 w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim odbył się pierwszy Piknik rodzinny, który był podsumowaniem projektu „Rehabilitacja osób niepełnosprawnych przez taniec” – edycja I. W ramach projektu  były zorganizowane zajęcia taneczne dla 20 osób niepełnosprawnych prowadzone przez dyplomowanego instruktora tańca. Celem tych zajęć była rekreacja, rehabilitacja społeczna i fizyczna, a przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Terapia tańcem jest jedną z odmian terapii ruchowej. Stosowana jest głównie w leczeniu osób chorych psychicznie, ma ona zastąpić komunikację werbalną, natomiast u osób z niepełnosprawnością fizyczną wspomóc proces rehabilitacji ruchowej. Projekt był współfinansowany ze środków Miasta Bielsk Podlaski.

 Zaprezentowany program taneczny był bardzo ciekawy. Na scenie wystąpili uczestnicy Warsztatu  oraz uczniowie Studia Tańca Revolt w Bielsku Podlaskim: grupa tańca towarzyskiego Revolt, formacja Revolt oraz Mini Revolt. Była to świetna okazja do integrowania środowisk o czym świadczył ostatni wspólny taniec „Do Widzenia”. Na scenie nie zabrakło również kadry Warsztatu, która zatańczyła wspólnie z podopiecznymi.  Uczestnicy Warsztatu zaprezentowali już znane układy taneczne, ale i nauczyli się zupełnie nowych . Bardzo dziękujemy pani Marii  Żukowskiej za bardzo fajne  zajęcia taneczne , które bardzo podobały się uczestnikom Warsztatu  i na których nauczyli się aż trzech tańców: „afro”, „pociąg” i „do widzenia”.  Cieszymy się również z obecności uczniów szkoły Revolt, którzy naprawdę zachwycili nas pięknem swoich tańców.  

Po występach rozpoczęła się piknikowa część spotkania.   Grill, wata cukrowa, lody, pop-corn , aż trudno wymienić wszystkie atrakcje, które czekały na przybyłe na piknik rodzinny.   Na stanowisku medycznym  przemiłe panie mierzyły ciśnienie i poziom cukru, który mógł się podwyższyć od przygotowanych smacznych ciast.  Nawet zawitali do nas goście z policji, którzy nie przyjechali wystawić nam mandatu J , ale z bardzo ciekawym i mądrym wystąpieniem i niespodziankami. Wśród stoisk było również przedstawiciel KRUS, który w bardzo ciekawy sposób mówił o bezpieczeństwie w rolnictwie.   Fajną atrakcją była również foto- butka.  Na pikniku każdy znalazł coś dla siebie i młodszy i starszy. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Jarosławowi Borowskiemu za przybycie oraz wzięcie aktywnego udziału w Pikniku.

 

 

Szczególne podziękowania składamy również naszym dobrym ANIOŁOM, którzy wsparli nasz Piknik Rodzinny:

Pani Jadwidze Zabielskiej Dyrektor KOWR OT w Białymstoku za gadżety jako nagrody podczas konkursu miedzowego,

Państwu Jankowskim z Bielska Podlaskiego za przepyszne lody o smaku waniliowym i truskawkowym,

Pani Henryce Nowickiej za wyroby mięsne na grilla,

Sklepom BIEDRONKA za pieczywo oraz paczki,

Pani Alinie Jurczuk za prezenty w postaci kolorowych bawełnianych koszulek

Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim

Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim

KRUS w Bielsku Podlaskim

Wszystkim z całego serca dziękujemy

 

Opracowała: Agnieszka Pęska

Czytany 885 razy