WTZ Bielsk Podlaski

środa, 06 wrzesień 2017 11:50

Wycieczka do Majątku Howieny i Sanktuarium w Świętej Wodzie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 W dniu 6 września 2017 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim brali udział w wycieczce do Majątku Howieny, gdzie czekało ich  wiele rozrywek. Na początek zapoznali się z pracą rolnika, czyli wszystkimi czynnościami, jakie wykonuje on w gospodarstwie każdego dnia.
Uczestnicy czynnie się zaangażowali w wykonywanie wikliny papierowej, a następnie przedmiotów użytkowych z tegoż materiału. Ponadto rozróżniali gatunki fasoli, a także można było wysadzić ją do gruntu i taką sadzonkę zabrać ze sobą. Największą jednak frajdę wszystkim sprawiło dojenie krowy. Każdy chciał się wykazać tą umiejętnością. Mieszkańcom miasta była to nowość, natomiast pochodzący z terenów wiejskich chętnie chwalili się już posiadanym umiejętnościom w tym zakresie. Śmiechu, przy tym było co niemiara, a wszyscy, którym się udało nadoić mleka- otrzymali certyfikat! Wiele radości dało także zwiedzanie mini zoo, w którym można było podziwiać takie zwierzęta, jak: osiołki, małpki, lamy, kangura albinosa, wielbłądy i wiele innych. Można było też pogłaskać żółwia czy nakarmić mlekiem sarenkę, a jabłuszkiem – kucyka.
 
 
     Druga część wyprawy miała charakter bardziej duchowy. W Sanktuarium w Świętej Wodzie kapelan Warsztatu, ks. Michał Kisiel odprawił mszę świętą, a dzięki  miejscowym księżom dowiedzieliśmy się o historii i wyjątkowości tego miejsca. Odwiedziliśmy też źródełko, gdzie każdy z nas mógł spróbować cudownej wody. Podziwialiśmy też pięknie zagospodarowane otoczenie, figury, dróżki oraz piękne place zabaw i miejsca spotkań dla całych rodzin.
 
 
   Podczas tego wyjazdu mogliśmy spożywać bułeczki drożdżowe przygotowane wcześniej przez pracownię gospodarstwa domowego, a w Świętej Wodzie czekał na nas gorący, dwudaniowy obiad.
 
 
     Dzięki temu, że jeszcze wyjątkowo dopisała pogoda, ten wyjazd był szczególnie udany.
Czytany 649 razy