Pracownie

Pracownie (9)

sobota, 28 lipiec 2018 10:53

Sala Rehabilitacyjna

Napisane przez

W ramach tej pracowni prowadzone są zajęcia umuzykalniające oraz muzykoterapia, teatroterapia, wiedza o współczesnym świecie. Wszystkie formy kontaktu z muzyką i teatrem dają możliwość rozładowania napięć, pomagają w pracy nad koncentracją i podzielnością uwagi, kształtują słuch oraz wspomagają sprawność i koordynacje ruchową. Ponadto uczą się wzajemnej tolerancji i akceptacji.

sobota, 28 lipiec 2018 10:23

Pracownia Rękodzieła Artystycznego

Napisał

W Pracowni Artystycznej ujawniane są talenty plastyczne uczestników, którzy do swoich prac wykorzystują materiały nie tylko plastyczne, ale wiele innych, wydawałoby się niepotrzebnych rzeczy. Powstają tu prawdziwe arcydzieła, również przeznaczone do celów użytkowych.

sobota, 21 lipiec 2018 14:33

Pracownia Techniczna

Napisał

W Pracowni Technicznej uczestnicy zapoznają się i doskonalą w obróbce drewna. Uczą się wycinania w drewnie, piłowania, szlifowania powierzchni, lakierowania, a także wbijania gwoździ. Wykonują ramki do obrazów, robią kompozycje ścienne i stojące z elementami drewna i styropianu, oraz wyroby na użytek warsztatu takie jak półki i niektóre elementy do ogrodu. Pracownia wyposażona jest w podstawowe narzędzia stolarskie oraz elektronarzędzia takie jak : wiertarka, wyrzynarka, szlifierka, wyrzynarka ręczna itp.

sobota, 21 lipiec 2018 14:34

Pracownia Krawiecko-Hafciarska

Napisał

W pracowni Krawiecko-Hafciarskiej uczestnicy zdobywają umiejętności z zakresu posługiwania się igłą, nożyczkami oraz maszyną do szycia. Uczą się też robótek na drutach, szydełkowania oraz haftowania. Poznają również tajniki ręcznego szycia, kroju, podszywania i skracania odzieży oraz przyszywania guzików. Uczestnicy wykonują takie prace jak gobeliny, wyroby ze sznurka, a także różne barwne kompozycje ścienne z wełny i skrawków materiału, które zachwycają każde oko.

Dla urozmaicenia zajęć tworzą również okolicznościowe stroiki oraz szyją maskotki. W dorobku pracowni znajdują się obrazy wyszywane haftem gobelinowym i krzyżykowym, serwetki haftowane na płótnie lnianym i na kanwie oraz wykonane na szydełku, które zdobią wszystkie pracownie.

Taka praca rozwija zdolności poznawcze i intelektualne, a także korzystnie wpływa na sprawność psychomotoryczną. Uczy tez cierpliwości, dokładności i odwagi, aby rozpocząć pracę i starannie ją wykonać.

sobota, 21 lipiec 2018 14:34

Pracownia Multimedialna

Napisał

W Pracowni Multimedialnej uczestnicy doskonalą się w obsłudze komputera, internetu oraz w różnego rodzaju programach. Przepisują teksty, tworzą druki na potrzeby warsztatu, skanują i obrabiają zdjęcia, wykonują okolicznościowe foldery, zaproszenia, karty świąteczne, a także wizytówki . W tej pracowni powstaje również nasza gazetka

sobota, 21 lipiec 2018 14:34

Pracownia Gospodarstwa Domowego

Napisała

W Pracowni Gospodarstwa Domowego uczestnicy uczą się między innymi przygotowywaniem posiłków. Nakrywają, podają do stołu i sprzątają po posiłkach. Biorą też udział w opracowywaniu jadłospisu, poznają zasady racjonalnego żywienia i dostosowują potrawy do różnych okoliczności. Uczą się też obsługi dostępnych urządzeń kuchennych.

sobota, 21 lipiec 2018 14:33

Pracownia Florystyczna

Napisał

 

W pracowni Florystycznej uczestnicy wykonują głównie kompozycje kwiatowe. Powstają tu między innymi dekoracje ścienne i okienne oraz stroiki na różne okazje - święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc itp. Uczestnicy wykorzystują do tego dostępne zarówno kwiaty żywe, jak i sztuczne, a także gałązki drzew iglastych, szyszki, gałązki wierzby, korę, mech, orzechy kokosowe, korek i wielu innych komponentów, których nazw nie sposób wymienić. Wykonując zadania w tej pracowni uczestnicy nabywają umiejętności praktycznego wykorzystania florystyki przydatnej w życiu.