WTZ Bielsk Podlaski

środa, 16 październik 2019 13:20

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma , lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 października 2019r w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim obchodziliśmy XIX Dni Papieskie. To już 41 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża.

 Z tej okazji również miało miejsce uroczyste poświęcenie nowego samochodu, którego dokonał Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej – ks. kan dr Łukasz Gołębiewski w obecności zaproszonych gości w osobie: Pani Grażyny Bogdańskiej – Dyrektor Podlaskiego PFRON w Białymstoku, Pani Elżbiety Pomian – pracownika Podlaskiego Oddziału PFRON w Białymstoku, Pani Urszuli Kitlas – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku Podlaskim, Pana Adama Chróścickiego – Prezesa Zarządu AMS Sp. z.o.o w Siedlcach, Pana Jakuba Akonom- pracownika AMS Sp. z.o.o w Siedlcach oraz w obecności uczestników i ich rodzin, a także seniorów kawiarenki Caritas. Ponad połowa uczestników Warsztatu, aby móc uczestniczyć w rehabilitacji społeczno-zawodowej korzysta codziennie z dowozu. W tym roku, dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bielsku Podlaskim, otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków PFRON do nowego fabrycznie samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w wysokości 80.000,00 zł. Nie była to kwota wystarczająca na pokrycie kosztów zakupu. Jednak dzięki pomocy, Banku Spółdzielczego w Brańsku, PGE Dystrybucja S.A w Białymstoku oraz innym darczyńcom udało nam się uzbierać kwotę 42.338,51 zł. Od sierpnia tego roku nasi podopieczni mogą dojeżdżać na zajęcia nowym, pięknym autem. Zakup nowego samochodu poprawi niewątpliwie bezpieczeństwo dowozu osób niepełnosprawnych, a także zmniejszy koszty napraw, remontów i wymiany zużytych części.

Za życzliwe podejście i wszelką pomoc w realizacji prowadzonego dzieła składam wdzięczność w imieniu naszych podopiecznych ich rodzin  oraz całej kadry Warsztatu – Monika Piotrowska – Śliwińska- Kierownik WTZ.

 

 

Czytany 481 razy