czwartek, 01 czerwiec 2023 08:45

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w bielskim Warsztacie.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Uczestnicy wtz Uczestnicy wtz
Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w bielskim Warsztacie.
5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce jest to również Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzień ten daje niespotykaną okazję, aby pokazać wszystkim wokoło, że KAŻDY Z NAS ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu rodzinnym, społecznym oraz zawodowym.
Dyskryminacja ze względu na niepełnosprawność ma miejsce, kiedy osoba, z powodu swojej niepełnosprawności, traktowana jest gorzej niż inna osoba w podobnej sytuacji. My takim sytuacjom mówimy stanowcze NIE !! Ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie w świecie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości. Do zmiany myślenia i postrzegania osoby niepełnosprawnej
Aby uczcić i podkreślić wagę tego dnia Uczestnicy wraz z kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim postanowiliśmy pokazać, że WSZYSCY mamy takie samo serc i takie samo prawo do bycia RÓWNYMI .
 
 
Czytany 128 razy