czwartek, 01 czerwiec 2023 10:55

Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Zakładka artystyczna" z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Osoby biorące udział w konkursie Osoby biorące udział w konkursie
Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Zakładka artystyczna" z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
W dniu 10.05.2023 r. część uczestników wraz z kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście. Powodem wizyty był ogłoszony konkurs na artystyczną zakładkę do książki, w związku z kwietniowym Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.
Pierwszy taki dzień ogłoszony został w 1995 roku w Hiszpanii. Celem tego święta jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Do konkursu napłynęło wiele prac z różnych instytucji: Domów Pomocy Społecznej w Białowieży, Brańsku, Czerewkach i Kozarzach, a także ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bielsku Podlaskim oraz naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Zakładki zostały wykonane w różnych technikach i przy użyciu różnych materiałów. Były więc grafiki w drewnie, wyklejanki, rysunki, a także różnego rodzaju plecionki.
Nie było wygranych, ani przegranych. Wszystkie instytucje dostały wyróżnienia i nagrody w postaci podziękowań, a także bonów towarowych do realizacji w sieci sklepów Arhelan. W podziękowaniach wyrażono wdzięczność za udział w konkursie, a także poświęcony czas i wysiłek poniesiony przy wykonaniu prac. Wszystkie kilkadziesiąt zakładek trafiło na wystawę w Galerii na Piętrze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim. Można je oglądać do połowy maja.
 
Czytany 206 razy