środa, 11 październik 2023 07:22

Spotkanie integracyjne w Siemiatyczach z udziałem Warsztatu Terapii Zajęciowej CDD w Bielsku Podlaskim.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Spotkanie integracyjne w Siemiatyczach z udziałem Warsztatu Terapii Zajęciowej CDD w Bielsku Podlaskim.
W dniu 15 czerwca 2023 r. reprezentacja uczestników wraz z terapeutami z Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim udała się do Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. Zaproszeni uczestnicy mieli przyjemność wziąć udział w zorganizowanym przez WTZ w Siemiatyczach spotkaniu integracyjnym.
Po przywitaniu się i przedstawieniu wszystkich uczestników, zgromadzeni zostali podzieleni na sześć grup, której przewodniczył jeden terapeuta. Znakiem rozpoznawczym przynależności do danej grupy były kolorowe wstążki, które każdy uczestnik miał zawiązaną na ręku. Podział na grupy był losowy, więc tym bardziej była to lepsza okazja do poznania innych uczestników pozostałych Warsztatów. Po przepysznym obiedzie, wszyscy udali się na zajęcia rękodzielnicze. Dotyczyły one: wykonywania świec żelowych, robienia bransoletek, zakładek do książki i zaproszeń okazjonalnych. Interesujące były również warsztaty z gipsu polimerowego oraz zajęcia z makramy. Po przerwie kawowej i odpoczynku wszyscy udali się na wspólne ognisko połączone z grillem. Po skosztowaniu pysznych kiełbasek, karkówki i innych smakołyków uczestnicy WTZ- ów rzucili się w wir tańców i pląsów.
Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi z wielką nadzieją, że za rok znów się spotkają w tak doborowym towarzystwie wrócili wieczorem do swoich domów.
 
Czytany 152 razy