środa, 18 październik 2023 09:36

Warsztaty kulinarne z seniorami w ramach projektu ,,W zdrowym ciele – zdrowy duch” – Warsztaty aktywizujące dla seniorów – edycja II

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Osoby biorące udział w warsztatach Osoby biorące udział w warsztatach
Warsztaty kulinarne z seniorami w ramach projektu ,,W zdrowym ciele – zdrowy duch” – Warsztaty aktywizujące dla seniorów – edycja II
 
W dniu 10 sierpnia 2023 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim odbyły się warsztaty kulinarne w ramach projektu ,,W zdrowym ciele – zdrowy duch” – Warsztaty aktywizujące dla seniorów – edycja II skierowane do osób powyżej 55 roku z terenu Bielska Podlaskiego i okolic.
Zakładały one organizację międzypokoleniowych zajęć integracyjno – warsztatowo z osobami niepełnosprawnymi uczęszczającymi do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim.
Poza wspólną integracją w trakcie gotowania równie ważna była nauka – uczestnicy takiego spotkania nie tylko uczyli się wspólnie nowych przepisów, ale także pogłębiali wiedzę o właściwościach odżywczych różnych pokarmów wchodzących w skład dań. Seniorzy ćwiczyli swoje umiejętności, wymieniali się doświadczeniami w zakresie gotowania, a także poznawali nowe techniki kulinarne.
Tematem zajęć z seniorami tym razem było robienie koreczków z kabanosami, salami oraz różnymi rodzajami serów. Przepisy na koreczki były różne i to właśnie było najcenniejsze. Każdy mógł rozwinąć wodze swojej wyobraźni i przełożyć ją na przygotowane produkty. Efekt końcowy, jak to zwykle bywało był zaskakujący. Wszyscy bawili się dobrze przy realizacji zadania , a także podczas konsumowania już gotowych koreczków.
Realizowane zadanie publiczne współfinansowane było ze środków Budżetu Miasta Bielsk Podlaski.
Czytany 259 razy