środa, 18 październik 2023 09:48

„MÓWik” zawitał do naszych Warsztatów.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Osoby biorące udział w szkoleniu Osoby biorące udział w szkoleniu
„MÓWik” zawitał do naszych Warsztatów.
 
Dnia 17.08.2023r. do siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim zawitali pani koordynator Czesława Kozłowska oraz pan Andrzej Cwaliński konsultant w zakresie komunikacji alternatywnej z Ośrodka Wsparcia I Testów w Białymstoku. Przybyli do naszej placówki by zaprezentować oraz przeprowadzić instruktarz dotyczący obsługi MÓWika” kadrze dydaktycznej oraz uczestnikom wymagającym wsparcia w komunikacji.
MÓWik działa w oparciu o system Android na tabletach z syntezą mowy Ivonka przeznaczony do komunikacji alternatywnej i wspomagającej osobom mającym problemy komunikacyjne. Oprogramowanie MÓWik posiada bardzo bogaty zasób symboli, ponad 12 000, które są bardzo proste do nauczenia i korzystania z nich. Symbole zawierają słownictwo specyficzne dla języka polskiego. W ustawieniach oprogramowania MÓWika można stopniować poziomy gramatyki, tak, aby dostosować je do aktualnego poziomu rozumienia języka.
Instruktaż wszystkim niezwykle się spodobał i stwierdzono , że MÓWik daje niezwykle dużo możliwości do pracy z Uczestnikami.
Czytany 227 razy