WTZ Bielsk Podlaski

środa, 11 październik 2017 11:47

WTZ w Białowieskim Parku Narodowym

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Połącznie wyjazdów krajoznawczych z przeżyciami religijnymi to specjalność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim. Taki wyjazd miał miejsce 11 października 2017 r., kiedy uczestnicy udali się do Białowieży. Pierwszym punktem programu była msza święta w parafii p.w. św. Teresy, którą sprawował kapelan WTZ, ks. Michał Kisiel, a o historii kościoła i jego patronce opowiedział miejscowy proboszcz – ks. Bogdan Popławski.
 
     Później było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo- Leśnego w Białowieży. Nowoczesna ekspozycja oraz ciekawe opowieści pań przewodniczek wzbudziły ogromne zainteresowanie. Padało wiele pytań i komentarzy, co świadczyło o zaciekawieniu prezentowaną tematyką. Na koniec można było spojrzeć na Puszczę Białowieską z platformy widokowej. Wielu, chcąc pochwalić się sprawnością, udało się na górę schodami. Pozostali mieli do dyspozycji wjazd windą. Widoki były tak piękne, że, i jedni i drudzy byli zadowoleni.
 
        Nie było by wyjazdu bez poczęstunku, a ten zaplanowano w gospodarstwie agroturystycznym Sioło Budy. Smaczne krokieciki, kiszka ziemniaczana, pieczone kiełbaski i  oczywiście słodkie „co-nie-co” pozwoliło na regenerację sił i udział w dyskotece.
 
Takie wyjazdy to możliwość poznania najbliższego otoczenia, ale też odreagowania codziennych problemów. Uczestnicy, mimo panującej nie najlepszej pogody, wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.   
Czytany 609 razy