czwartek, 01 czerwiec 2023 10:59

Ojcze Święty pamiętamy.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ojcze Święty pamiętamy
W dniu 18.05.2023 roku część uczestników wraz z kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim udało się pod usytułowany nieopodal Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim pomnik Świętego Jana Pawła II. Pod pomnikiem Wielkiego Papieża, złożyliśmy kwiaty, znicze oraz zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża ,,Barkę”. Powodem wyjścia była przypadająca dzisiaj 103 – cia rocznica urodzin Papieża.
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach (niedaleko Krakowa) jako drugi syn Karola i Emilii Wojtyłów. W czasie II wojny światowej wstępuje do tajnego seminarium duchownego. Po zakończeniu wojny 1 listopada 1946 roku otrzymuje święcenia kapłańskie. Większość swego posługiwania duchownego związuje z archidiecezją krakowską, gdzie początkowo w Niegowici i Krakowie pełnił funkcję wikariusza, później zostaje biskupem i kardynałem krakowskim. 16 października 1978 roku zgromadzenie kardynałów w Watykanie wybiera Wojtyłę na 264 Papieża Kościoła Katolickiego. 2 kwietnia 2005 roku umiera po 27 latach pełnienia roli Biskupa Rzymu.
Jego wybór na Stolicę Piotrową miał szczególny wpływ na wydarzenia w Europie Wschodniej w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Papież wywarł szczególny wpływ na przemiany demokratyczne w Polsce. W czasie II Pielgrzymki do Polski w 1983 roku powiedział do Polaków, że ,,celem nadrzędnym dla nas jest dobro Polski”. W dobie ataków na jego osobę do dzisiaj aktualny jest jego dorobek duchowy i intelektualny.
Czytany 247 razy