czwartek, 01 czerwiec 2023 11:08

Warsztaty mydlarskie w bielskim Warsztacie .

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Osoby biorące udział w warsztatach Osoby biorące udział w warsztatach
Warsztaty mydlarskie w bielskim Warsztacie .
W dniu 24.05.2023 roku w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim w związku z przypadającym za dwa dni, czyli 26 maja 2023 roku Dniem Matki odbyły się zorganizowane dla uczestników warsztaty robienia naturalnych mydełek.
Warsztaty mydlarskie to okazja, na własnoręcznie wykonane, pachnące i idealne do kąpieli mydło. Zajęcia pozwoliły przenieść uczestników w pachnący świat mydła, umożliwiły poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia.
Mydła znane są już od starożytności i służą od tego czasu jako środki myjące i piorące. Obecnie mamy ogromny ich wybór, począwszy od różnych wyglądów, zapachów jak i zastosowań. Technika wykonania mydełek polegała na robieniu ich z najwyższej jakości gotowej bazy glicerynowej, poprzez stopienie jej w kąpieli wodnej przez co otrzymywaliśmy płynne mydło. Następnie wlewane było do form silikonowych wcześniej dodając barwnik i olejek zapachowy.
Przeprowadzone warsztaty pozwoliły na twórcze spędzenie czasu oraz zdobycie nowych, praktycznych umiejętności. Były one dedykowane szczególnie osobom, które interesują się kosmetyką i chcą używać naturalnych produktów. Wykonane i zapakowane w piękny sposób mydełka wręczone zostaną mamom w dniu ich święta.
Czytany 280 razy