czwartek, 01 czerwiec 2023 11:10

Warsztaty robienia lodów w bielskim Warsztacie w ramach projektu ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” – Warsztaty aktywizujące dla seniorów II edycja.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Osoby biorące udział w projekcie Osoby biorące udział w projekcie
Warsztaty robienia lodów w bielskim Warsztacie w ramach projektu ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” – Warsztaty aktywizujące dla seniorów II edycja.
W dniu 24.05.2023 roku w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim odbyły się kolejne warsztaty kulinarne skierowane do seniorów z terenu Bielska Podlaskiego i okolic. Zajęcia były realizowane w ramach projektu ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” – Warsztaty aktywizujące dla seniorów II edycja.
Tematem zajęć było wykonanie deseru lodowego w pucharku. Lody to bardzo popularny deser. Do wykonania jego potrzebne są mleko, śmietana, cukier, a także różne dodatki owocowe, czekolada bądź bakalie. Lody są znane już od czasów starożytności i były początkowo robione w Chinach, a do Europy trafiły w okresie średniowiecza. Podawane są w różnej postaci, najczęściej w rożku lub kubku waflowym, w postaci gałek lub w postaci zakręconego stożka, czy na patyku.
Nasi seniorzy z ogromnym entuzjazmem podeszli do zajęć robienia lodów. Można było poznać technikę robienia tego smacznego i orzeźwiającego szczególnie w okresie lata deseru. Celem spotkania była integracja międzypokoleniowa oraz wymiana doświadczeń kulinarnych wynikających z różnego wieku uczestników projektu. Panowała bardzo miła i sympatyczna atmosfera, a każdy miał swoje własne wspomnienia związane z lodami, szczególnie z lat dzieciństwa i młodości. Wszyscy mieli nadzieję, że niejedne jeszcze przed nimi takie wspaniałe warsztaty.
Czytany 226 razy