czwartek, 01 czerwiec 2023 11:11

Dzień mamy w Warsztacie Terapii Zajęciowej CDD w Bielsku Podlaskim.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Uczestnicy WTZ i  ich rodzice Uczestnicy WTZ i ich rodzice
Dzień mamy w Warsztacie Terapii Zajęciowej CDD w Bielsku Podlaskim.
26.05.2023 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim obchodziliśmy bardzo ważny dla nas dzień, a mianowicie Dzień Matki. Na uroczystość były zaproszone kochane mamy wszystkich naszych uczestników.
Dzień Matki to święto wypełnione serdecznymi życzeniami. Mamom tego dnia życzymy przede wszystkim zdrowia. Dzień ten jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Na świecie jest on obchodzony w różnych dniach, ale równie uroczyście jak w Polsce.
Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej sprawowanej przez naszego warsztatowego kapelana księdza Jarosława Kuźmickiego w kościele pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim, w której udział wzięli nasi uczestnicy wraz kadrą, a także zaproszone mamy. Posługę w konfesjonale sprawował zaprzyjaźniony z Warsztatami ks. Andrzej Kiersnowski.
Po Mszy Świętej wszyscy udali się do siedziby Warsztatu, na krótką inscenizację, w postaci wierszy i piosenek przygotowanych na tą okazję. Rozczulonym mamom uczestnicy podarowali mydełka własnoręcznie przez nich wykonane. Mamy z radością dziękowały za miłość, pamięć i pozytywne emocje. Złożono następnie serdeczne życzenia, a także zaproszono na poczęstunek w postaci pierogów i słodkich babeczek. Kolejnym punktem imprezy było uroczyste wniesienie tortu i zaśpiewanie mamom sto lat. Punktem kulminacyjnym Dnia mamy była możliwość zrobienia sobie wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
W przygotowanie uroczystości włożono dużo wysiłku, pracy i serca. Było jednak warto, by potem zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone dla nas najbliższe i najważniejsze osoby, czyli kochane mamy. Mamy nadzieję, że uroczystość ta długo zapadnie nam jak i mamom w pamięci, gdyż była pełna radości, ciepła, szczerości i wzruszeń.
Czytany 245 razy