czwartek, 01 czerwiec 2023 11:17

Warsztaty wykonywania deserów z lodami w bielskim Warsztacie w ramach projektu „ Od juniora do seniora- warsztaty międzypokoleniowe”.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Deser lodowy Deser lodowy
Warsztaty wykonywania deserów z lodami w bielskim Warsztacie w ramach projektu „ Od juniora do seniora- warsztaty międzypokoleniowe”.
W miesiącu maju 2023 roku w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim odbyły się warsztaty kulinarne skierowane do seniorów z terenu Bielska Podlaskiego i okolic. Zajęcia były realizowane w ramach „ Od juniora do seniora- warsztaty międzypokoleniowe”.
Tematem zajęć było wykonanie deserów z wykorzystanie owoców, sosów, kremów i oczywiście lodów. Lody to bardzo popularny deser. Do wykonania jego potrzebne są mleko, śmietana, cukier, a także różne dodatki owocowe, czekolada bądź bakalie. Lody są znane już od czasów starożytności i były początkowo robione w Chinach, a do Europy trafiły w okresie średniowiecza. Podawane są w różnej postaci, najczęściej w rożku lub kubku waflowym, w postaci gałek lub w postaci zakręconego stożka, czy na patyku.
Nasi seniorzy z ogromnym entuzjazmem podeszli do zajęć robienia deserów z lodami. Można było poznać technikę robienia tego smacznego i orzeźwiającego szczególnie w okresie lata deseru. Celem spotkania była integracja międzypokoleniowa oraz wymiana doświadczeń kulinarnych wynikających z różnego wieku uczestników projektu. Panowała bardzo miła i sympatyczna atmosfera, a każdy miał swoje własne wspomnienia związane z lodami, szczególnie z lat dzieciństwa i młodości. Wszyscy mieli nadzieję, że niejedne jeszcze przed nimi takie wspaniałe warsztaty.
Czytany 142 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 czerwiec 2023 11:19