wtorek, 10 październik 2023 11:47

WTZ w Bielsku Podlaskim na Pikniku Rodzinnym „Bądźmy Razem” w Siemiatyczach.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Grupa artystyczna biorąca udział w festynie Grupa artystyczna biorąca udział w festynie
W niedzielę 04.06.2023 roku część uczestników wraz z kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim udała się na Piknik Rodzinny pod nazwą ,,Bądźmy Razem” w Siemiatyczach. W naszej wyprawie wzięły również udział dzieci z Ukrainy wraz ze swoimi rodzicami będące pod opieką Centrum pomocy migrantom i uchodźcom przy naszych Warsztatach oraz dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas z Bielska Podlaskiego. Festyn był zorganizowany przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Siemiatycki Ośrodek Kultury w Amfiteatrze miejskim w Siemiatyczach. Imprezie towarzyszył Konkurs Kulinarny ,,Smaki Podlasia”.
Na uczestników pikniku czekało moc atrakcji. Dzieci szalały na dmuchańcach. Były gry i zabawy dla dzieci i rodzin. Nasze Warsztaty serwowały popcorn, watę cukrową i hot dogi. Była loteria z nagrodami zorganizowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Sokołowa Podlaskiego. Uczestnicy pikniku brali udział w licznych animacjach takich jak malowanie twarzy i robienie baniek mydlanych. Były serwowane różne smakołyki: sękacz podlaski, pierogi i babka ziemniaczana.
Z programem artystycznym występowały liczne grupy, w tym również nasz Warsztat zaprezentował taniec ,,Kaczuchy”. Sporym zainteresowaniem cieszyło się również nasze stoisko z rękodziełem wykonanym w naszych pracowniach. Mamy nadzieję, że po tak wspaniałej wyprawie za rok ponownie weźmiemy udział w siemiatyckim pikniku.
Czytany 150 razy