wtorek, 10 październik 2023 12:34

Warsztat Terapii Zajęciowej CDD w Bielsku Podlaskim na II Gali Disco Polo w Hajnówce.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Osoby biorące udział w Gali Osoby biorące udział w Gali
W dniu 13.06.2023 roku uczestnicy wraz z kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim udali się na II Galę Disco Polo do Hajnówki. Impreza była zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce oraz Hajnowski Dom Kultury.
Gala była skierowana do osób niepełnosprawnych i miała na celu rozbudzić i rozwinąć wrażliwość oraz aktywność artystyczną. Udział w przeglądzie wzięły liczne zespoły reprezentujące nasz region, w tym: Środowiskowy Dom Samopomocy w Hajnówce, Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce, Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Wojownicy” w Dołubowie, Dom Pomocy Społecznej w Garbarach, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce, Warsztat Terapii Zajęciowej w Białymstoku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim, Warsztat Terapii Zajęciowej w Mońkach. Nasi podopieczni wykonali brawurowo taniec ,,Kaczuszki”. Wszyscy występujący zaśpiewali wspaniale i wnieśli wiele radości i świeżości twórczej na scenie.
Organizatorzy mieli na celu propagowanie kultury muzycznej oraz popularyzowanie piosenek disco polo oraz zachęcenie do pracy twórczej w zakresie muzyki. Występy pomagają w rozwijaniu talentów estradowych, czemu towarzyszy wymiana doświadczeń muzycznych wśród osób z niepełnosprawnością.
Sala była pełna osób, które chciały spędzić sympatycznie czas, słuchając pięknej muzyki. Na koniec wystąpił zespół ,,Seven Dance” prezentując hity muzyki dyskotekowej, a także zespół ,,Skaska” z piosenkami ludowymi w dyskotekowej aranżacji. Radosnych pląsów podczas imprezy nie było końca. Na koniec przeglądu artyści udali się na smaczny posiłek. Wszyscy byli niezmiernie szczęśliwi, był to miło spędzony czas, a organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
 
Czytany 154 razy