środa, 06 marzec 2024 13:19

Szkolenie w bielskim Warsztacie w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim”.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Osoby uczestniczące w szkoleniu Osoby uczestniczące w szkoleniu
Szkolenie w bielskim Warsztacie w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim”.
 
W dniu 05.09.2023 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim odbyło się szkolenie zorganizowane w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim” skierowane do uczestników i kadry na temat wszelakich zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu.
Pierwszy dzień szkolenia prowadził Pan Tomasz Golonko. W interesujący i elokwentny sposób przedstawił zalety i zagrożenia płynące z korzystania z Internetu. Komputery na dobre zagościły w naszych domach, szkołach i pracy. Internet oprócz wielu pozytywnych, praktycznych i użytecznych aspektów niesie wiele zagrożeń. Podczas spotkania przedstawione zostały niektóre z zagrożeń oraz metody ochrony przed nimi. Największe były wymienione takie niebezpieczeństwa jak: złośliwe oprogramowanie (czyli wirusy), phishing (co oznacza podszywanie się pod zaufane źródła, takie jak hasła, czy numery kart kredytowych), a także kradzież tożsamości i przestępstwa w mediach społecznościowych. Aby chronić się przed tymi zagrożeniami ważne jest, aby być świadomym ryzyka w sieci i stosować odpowiednie środki ostrożności.
Następnego dnia, czyli 06.09.2023 roku temat ,,Ekonomii społecznej” przybliżył nam Pan Sławomir Sidoruk ze Spółdzielni Socjalnej ,,Integracja” w Bielsku Podlaskim. Jest to działalność mająca na celu integrację zawodową i społeczną osób zagrożonych marginalizacją, czyli osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych. Zostały przedstawione przykłady aktywizacji tych środowisk w postaci klubokawiarni ,,Życie jest fajne” w Warszawie, parku dinozaurów w Bałtowie w województwie świętokrzyskim, a także obejrzeliśmy film ,,Cyrk motyli” świadczący o tym, że świat jest różnorodny, a także o tym, że osoby niepełnosprawne mogą również przełamywać swoje słabości
Szkolenie poszerzyło naszą wiedzę na temat Internetu. Dziękujemy za organizację jak i spotkanie.
 
 
Czytany 115 razy